strony www bezplatne

strony www bezplatne

Zostań Champion of Change

Najbardziej znanym rozróżnienie między menedżerem a przywódcą znajduje się w fakcie, że menedżerowie są świetne w utrzymaniu kierunku lub procesy zarządzania, podczas gdy liderzy są w stanie wpływać na ludzi i przenieść organizację w nowym kierunku. Kierownicy są więc w stanie do kierowania statkiem, podczas gdy liderzy są w stanie wykreślić przebieg. Te stale zmieniających się czasów żyjemy w, dokonały menedżerów zbędne, każda firma, która chce się rozwijać, a nawet przetrwać w nowym wieku stały i gwałtownych zmian, muszą być wypełnione liderów na każdym poziomie organizacji.

Menedżerowie byli w stanie zarządzać systemami i utrzymać kierunek przedsiębiorstw w przeszłości. Wszystko biznesu dziś muszą być elastyczne i być w stanie szybko zmienić kierunek, tak aby mogły one działać w zmieniającym się środowisku, które napotykają na co dzień. Każda firma, która chce nadal być około pięciu lat od teraz, potrzebuje kompetentnego lidera na czele. W czasach zmian, tak jak mamy do czynienia teraz, ludzie zawsze szukają coraz lepszych liderów. Przywódcy, którzy będą rozwijać się w tym nowym środowisku i którzy będą najbardziej poszukiwane, zrozumieć fakt, że wszelkie zmiany, potrzebne w ich organizacji, musi najpierw zacząć z nimi. Mahatma Gandhi powiedział to tak dobrze, kiedy powiedział: „Musimy być zmianą, że oczekiwaniami.” i Tołstoj powiedział: „Każdy myśli o zmianie świata, ale nikt nie myśli o zmianie siebie.”

Jeśli jesteś liderem, który chce, aby z powodzeniem prowadzić swoją organizację w tych burzliwych czasach, które uważam, że jest nowa norma, należy przyjąć, że wszystko zaczyna się i kończy zmian z wami. Jeśli chcesz coś wokół siebie zmienić, trzeba zmienić. Gdy jesteś przykładem zmian chcą i potrzebują w danej organizacji, ludzie będą wspierać Cię jako lidera i wprowadzić zmiany potrzebne.

– autor artykułu